محل تبلیغات شما

می‌توان گفت هر ماده‌ای که حباب ایجاد می‌کند می‌تواند در ساخت فوم بتن استفاده شود. برخی از علاقه‌مندان از مایع ظرفشویی یا شامپو برای ساخت فوم بتن استفاده کرده‌اند و ادعا می‌کنند که محصول نهایی کاملا مطابق با استانداردها است، زیرا آنها برای همان منظور که ساخته شده‌اند کارآیی لازم را ارائه می‌دهند.

انواع عوامل فوم ساز در ساخت فوم بتن

عوامل با پایه پروتئینی

برای مدتی طولانی فوم‌های بر پایه پروتئینی به دلیل ویژگی‌های آنها به مواد سنتتیک (مصنوعی) ترجیح داده می‌شدند. عوامل فوم ساز در تولید فوم بتن بر پایه پروتئین از عصاره‌های حیوانی و سایر اجزای حیوانی به عنوان پروتئین استفاده می‌کنند، بعضی از مردم ترجیح می‌دهند در خانه‌ای زندگی کنند که از این عامل فوم ساز استفاده می‌شود. مشکل دیگر در مورد این عوامل بوی بد آنها و عمر مفید آنها است. با این حال تولید کنندگانی وجود دارند که قادر به بهبود این عوامل فوم ساز هستند.

تولید کننده‌ها ادعا می‌کنند که قادر به  تولید مواد پروتئینی برای فوم بتن با 10 تا 15 درصد تحمل فشار بیشتر بر حسب MPa برای مقاصد عایق کاری هستند.

عوامل با پایه مصنوعی

عوامل فوم ساز مصنوعی از مواد نفتی ساخته شده‌اند. تا آنجا که من قادر به کشف آنها هستم، برخی از آنها از مواد پایه‌ای استفاده می‌کنند که در شامپو نیز بکار می‌رود. علاوه بر آن مواد افزودنی دیگری نیز وجود دارد که باعث می‌شود این عامل فوم ساز برای ساخت فوم بتن مناسب‌تر باشد.

عوامل با پایه گیاهی

این موارد از مواد گیاهی ساخته شده‌اند و از نظر برخی افراد می‌توانند به جای عوامل با پایه پروتئینی یا مصنوعی استفاده شوند. من هیچ اطلاعات دیگری درباره آنها کسب نکردم به جز این که می‌توانید آنها را در فرم پودر و مایع بیابید. Sapindus rarak یک نوع ماده صابونی است که برای ساخت صابون هم استفاده می‌شود.

خواص فوم مورد استفاده در فوم بتن

اندازه حباب

اندازه حباب بر مقاومت FC تأثیر می‌گذارد، یافته‌های من این است که یک حباب با اندازه 0.5 تا 1 میلیمتر در حالی که 90 درصد حجم آن نزدیک به 0.5 میلیمتر است بعد از 90 روز بهترین نتیجه در خصوص MPa را ارائه می‌دهد. من تحقیقی با موضوع مقایسه عوامل فوم ساز و روش‌های تولید فوم پیدا نکردم که با قطعیت بررسی کند که چه محصول و روشی بهترین نتایج را ارائه می‌دهد.

منبع

تاریخچه و روش تولید فوم بتن

5 نکته در مورد ساخت و ساز با استفاده از بتن عایق بخش یک

همه چیز درباره ساخت فوم بتن بخش دو

فوم ,عوامل ,ساز ,استفاده ,پایه ,مواد ,فوم ساز ,عوامل فوم ,با پایه ,فوم بتن ,ساخت فوم

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

استخر مدرن مطالب علمی آنلاین قاب چوبی انواع تکنولوژی روز جهان NEWS12SHAKHEH آلیس چت ، آلیس گپ ، چت آلیس ، گپ آلیس ، چت فارسی medical-articles.avablog.ir دختر قشقایی پیکاسو هنر ویستا طرح